2005 yılında Beşir Apakhan tarafından Bursa’da kurulan Apakhan;  ürün çeşitliliğiyle Türkiye’nin önde gelen tekstil firmalarından biridir. Bursa’da ki iş geliştirme, üretim tesisi ve yatırım ortaklıklarımızla farklı ülkelerdeki müşterimize yaratıcı, yenilikçi ve kaliteli ürünleri en esnek hizmet anlayışıyla sunmak için çalışıyoruz.

Apakhan, her geçen yıl yaptığı yatırımlarla makina parkurunu ve ürün çeşitliliğini geliştirmiş son olarak yapmış olduğu boyahane yatırımı ile kendi iplik ve kumaşını kendi bünyesinde boyamaya başlamış olup hemen hemen bütün işlemleri kendi bünyesinde yapan entegre bir tesis haline gelmiştir.

Şu anda, son teknolojiye sahip jakarlı dokuma makinaları, şönil, büküm ve fantezi iplik makinaları, bobin ve kumaş boya makinaları, bitim işlemi ve tuşe makinaları ile Bursa’da 3000 m² kapalı alana kurulu tesisinde 10‘dan fazla ülkedeki müşterilerine hizmet vermektedir.

Şirket olarak benimsediği stratejilerden biri olan müşteri odaklı çalışma modeli ile yıllar içinde sektördeki saygınlığını artırmış ve başarılı satış ve pazarlama stratejisi ile hem yurtiçinde hem de yurtdışı pazarlarda ismini duyurmuştur. Hali hazırda sayısı binlerle ifade edilebilecek bir desen ve renk yelpazesi ile müşterilerinin talep ve ihtiyaçları doğrultusunda üretim ve pazarlama hizmetleri sağlamaya devam etmektedir.

Apakhan’nın hedefi;  sadece yerli tüketiciye değil, şuan ki ihracat kapasitesini de hızla arttırarak, tüm dünyada tanınan, güven duyulan bir tekstil merkezi olmak ve ülkemize kazandırdığı katma değeri maksimum oranda arttırmaktır.